PSL, a.s.

PSL je výrobcom ložísk s viac ako 60-ročnou tradíciou. Sídlo vedenia    spoločnosti, výrobný závod a vývojové centrum sa nachádza v Považskej Bystrici na Slovensku. Hlavné oblasti výrobného programu predstavuje výroba štandardných a špeciálnych veľkorozmerných valivých a otočných ložísk,  integrovaných prevodov a valčekov. PSL, a.s. je súčasťou divízie "Components Technology" pre oblasť výroby ložísk "Bearings" v rámci globálneho koncernu thyssenkrupp. Koncern thyssenkrupp so svojimi 12 spoločnosťami a 17 výrobnými závodmi v 10 krajinách vyrábajúcimi veľkorozmerné ložiská - otoče je globálnym trhovým lídrom v tejto komodite. Táto skutočnosť nás robí súčasťou veľkej spoločnosti s viac ako 150 000 zamestnancami po celom svete.

 

 

Výrobky PSL nachádzajú uplatnenie v rozmanitých oblastiach a aplikáciách. Základom kvalitných výrobkov PSL je vynikajúca odborná a technická úroveň konštruktérov a technológov, vysoko kvalifikovaní operátori, skúsení výrobní pracovníci a v neposlednej miere najmodernejšie výrobné a kontrolné stroje a zariadenia.

 

 

Takmer všetka produkcia PSL sa vyváža najmä do krajín Európskej únie, USA a Ruskej federácie.  Prostredníctvom dcérskych spoločností zo skupiny PSL a siete zmluvných predajcov je PSL schopná poskytovať predajný servis, operatívne a vysokokvalifikované technické poradenstvo a popredajné služby zákazníkom prakticky po celom svete.

 

 

 

 

PSL, a.s od svojho vzniku v roku 1995 dokazuje, že je stabilným a spoľahlivým výrobcom ložísk s vysokou kvalitou produkcie. Exportom svojich výrobkov do mnohých krajín sveta zo všetkých kontinentov sa spoločnosť dostala do povedomia používateľov ložísk a otočí na celom svete. 

 
Novinky

21.08.2018Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu

Srdečne Vás pozývame na návštevu expozície thyssenkrupp CT Bearings na výstave WindEnergy Hamburg do spoločného stánku thyssenkrupp Rothe Erde GmbH a PSL č.232 v hale...

27.06.2017Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu

Srdečne Vás pozývame na návštevu expozície thyssenkrupp na výstave China WindPower 2017, spoločný stánok thyssenkrupp Rothe Erde GmbH, PSL, XREB a XREM v hale...

Výrobný program

Valivé ložiská

Valivé ložiská

Štandardné a špeciálne valčekové, kuželíkové a súdkové ložiská

Otoče

Otoče

Široký sortiment otočí do veľkosti vonkajšieho priemeru až 4000 mm

Integrované prevody

Integrované prevody

Rozmerové a typové rady pre rôznorodé aplikácie

Ložiská so skríženými kuželíkmi

Ložiská so skríženými kuželíkmi

Typový rad ložísk pre veľmi presné aplikácie

Opracované krúžky

Opracované krúžky

Krúžky do veľkosti vonkajšieho priemeru až 4000 mm

Valčeky

Valčeky

Rozmerový sortiment do veľkosti vonk. priemeru až 140 mm